Keemilised koorimised
Heal lapsel mitu nime: keemiline koorimine, happekoorimine, happehooldus. Keemilise koorimised töötavad korraga mitmel rindel: saab naha tooni ühtlasemaks, naha pinda siledamaks, paranevad naha niiskussisaldus ja elastsus.
Naha keemiline koorimine on protseduur, mille tulemusena eemaldatakse naha pindmist kuivust ja ebaühtlust põhjustav elutu rakukiht. Samal ajal ergutatakse naha alumisi kihte ja kollageeni sünteesi, millest sõltub naha elastsus ja prinkus. Keemilised koorimised võimaldavad kiiresti ja tõhusalt lahendada erinevaid nahaprobleeme. Kõikide koorimiste põhitoime on naha uuendamine, niisutamine ja pinguldamine. Happeprotseduurid on ideaalsed naha värskendamiseks, elustamiseks ja noorendamiseks.
Naha keemiliseks koorimiseks kasutatavate meetodite ja toodete valik võimaldab leida individuaalselt sobivaima lahenduse, võttes arvesse nii konkreetset nahaprobleemi, naha ealisi muutusi kui ka naha tundlikkust, et protseduur oleks tõhus, samas mitte liiga traumeeriv. Olenevalt probleemist ja naha omadustest, samuti arvestades eelnevat hooldatust on võimalik valida leebema ja tugevama toimega protseduuride vahel. Naha koorimine annab kiire ja nähtava tulemuse – nahk muutub puhtamaks ja pehmemaks, paraneb naha struktuur, sileneb reljeef ja naha värv. See protseduur sobib kõikidele nahatüüpidele alates probleemsest aknenahast, lõpetades kuiva ja vananeva nahaga.
Keemilised koorimised on kogu maailmas saavutanud suure populaarsuse tänu efektiivsusele ja laiale toimespektrile ning samaaegselt minimaalsele tüsistuste ohule. Tooted on tõhusad nii vananeva, kuiva ja kestendava naha hoolduses kui ka põletikuse ja rasuse naha puhul. Vastavalt kasutatavatele hapetele on võimalik nahka uuendada, silendada, põletikulisi protsesse taandada või pigmendilaike ja nahka pleegitada nii kergemaks naha värskendamiseks ja noorendamiseks kui ka naha põhjalikumaks mõjutamiseks.
Happeprotseduurid on erineva tugevusega. Geeljate hapetega tehtav hooldus sarnaneb üsna tavanäohooldusele, hape pestakse maha ning jätkata saab mehhaanilise puhastusega, massaažiga, maskiga. Geelhapete puhul määrab tugevuse aeg , kui kaua on hape nahal.
Alkohollahuste, retinoolide jm kombineeritud koorimistega saab erinevatele nahaprobleemidele läheneda süvitsi. Nende puhul loeb kogus ehk mitu kihti nahale ülestikku kantakse. Happed jäävad nahapinnale 4-6 tunniks.
Paremad tulemused saab kuurina, protseduuride intervall üsna lühike, 10-14 päeva.
Tugevama toimega protseduurile peaks eelnema vähemalt 2-nädalane naha ettevalmistusperiood happeid või retinooli sisaldavate kreemidega.
Järgmisel päeval pärast protseduuri võib esineda naha turset ja punetust, sellele veel järgneval päeval võib nahk muutuda kuivaks ja hakata kestendama, mis võib kesta 3-4 päeva. Seetõttu on oluline nahka tõhusalt niisutada ja spetsiaalse hooldusvahendiga rahustada. Sobivate toodete valiku osas nõustab Teid protseduuri tegija.
Protseduuri järel väldi päevitamist ja solaariumiskäiku, tugevat higistamist (trenn, saun, aurusaun), ujulat. Ära kasuta aktiivainerikast kosmeetikat ega noki mehaaniliselt ketendusi.